Ayak Bakım Tuzu ve Kullanımı

20 Temmuz 2019 Yazar admin 0

Sitemizde yer almakta olan ayak tuzu daha bakımlı ayaklara sahip olabilmeniz açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Son derece özel olarak hazırlanmış olan bu tuz ile birlikte ayak bakımının bambaşka olduğunu göreceksiniz. Daha bakımlı ayaklara sahip olabilmek açısından ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sitemiz içerisinde bulunmakta olan tuz bakım ürünleri kategorisi içerisinde ayak tuzu ile birlikte ayak banyosu yaparak sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayakların rahat edebilmesi demek kişinin kendisini daha iyi hissetmesi demektir. Yorgunluk gibi birçok farklı his öncelikle ayakların sıkıntılı olması nedeni ile olmaktadır. Ayaklara yapılan bir tuz banyosu ise ayakları rahatlatarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Ayaklarında çeşitli deri rahatsızlıkları bulunan kişiler için de önerilen ayak tuzları ile birlikte mantar gibi rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz. Ayaklarda ki koku sorunundan kurtulabilir ve terleme gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda ayaklarda ki ağrıların azalmasında da yardımcı bir üründür. Üstelik de kullanımı son derece basittir. Her iki ayağın topuklarına kadar gelen su sıcak bir şekilde hazırlanarak içerisine tuz atılır ancak su yakacak kadar sıcak olmamalıdır.

Ayak bakımı için ve ayak terlemesine karşı bir avuç ayak bakım tuzunu sıcak suda eritin ve ayaklarını suda bekletin. 15-20 dakika sonra tuzun yorgunluğunuzu aldığını ve sizi rahatlattığını hissedeceksiniz. Ayak bakım tuzunun koku giderici etkisi vardır. Ayak mantarını ve ayak ağrılarını giderir.

AYAK TUZU KULLANIMI
• İki ayağın topuklarına gelecek miktarda su, ayağınızı yakmayacak şekilde ısıtılır.
• Isıtılan suyun içine paketteki tuzun yarısı boşaltılır.
• Önce ayaklar yıkanır. Sonra hazırlanan suyun içinde ayaklar sokularak su soğuyuncaya kadar beklenir.
• Aynı su her seferinde ısıtılarak, işleme 7 gün devam edilir.
• 7. günün sonunda su dökülür.
• 8. gün tekrar yeni su ısıtılarak, tuzun kalan yarısı kullanılanmak şartı ile yukardaki işlem 7 gün daha tekrar edilir.