Banyo Deniz Tuzlarının Harika Faydaları

10 Ağustos 2019 Yazar admin 0

İyi bir güneş kremi, ruj, toner ya da makyaj yapmanın gerekli olduğunu düşünürken, banyo tuzlarının harika kullanımını ve cildinizi nasıl büyük ölçüde geliştirebileceğini ve hatta zihin ve vücut iyileşmesini nasıl artırabileceğinizi göz ardı edemezsiniz.

Güzellik esaslarına gelince, banyo tuzları da güzellik setinizde bir yer tutmayı hak ediyor.

1. DENGELEYİCİ MASKE OLARAK
Banyo tuzları, tabakalarını düzgün bir şekilde nemlendirirken, derideki yağ üretimini dengeleyen anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı cilt çatlaklarını ve tahrişleri hafifletebilir.

2. DOĞAL BİR EXFOLİANT OLARAK
Daha yumuşak, pürüzsüz ve nemlendirilmiş bir cilde ulaşmak için ölü deri hücrelerini hafifçe sarktırarak kullanılır.

3. RAHATLATICI BANYO İÇİN EMMEK
Cildinizi kurutacak diğer güzellik ürünlerinden farklı olarak, banyo tuzu içerisine daldırmak, nemlendirilmiş halde kalmanızı sağlamak için cildin koruyucu bariyerini geri yükleyebilir.

4. BİR DERİSİ TEDAVİSİ OLARAK
Sağlıklı bir saç derisine sahip olmak ister misiniz? Doğal güzellik yağları kullanmanın yanı sıra banyo tuzları kullanarak kepeklerden de kurtulabilirsiniz. Mantar büyümesini ve kepek başlangıcını etkili bir şekilde önlemek için kullanın.

5. YÜZ TONERİ OLARAK
Banyo tuzları, yağ üretimini dengelerken gözenekleri derinlemesine temizledikçe, akne ve çatlaklara neden olan bakterilerden arındırılmalıdır.

6. AĞIZ HİJYENİ İÇİN
Kabartma tozu ile karıştırılmış banyo deniz tuzları, beyazlatıcı ve daha parlak dişler elde etmek için leke çıkarmaya yardımcı olduğu için diş beyazlatıcı görevi görebilir. Bunun yanı sıra, florür doğal olarak diş ve diş bakımına yardımcı olan banyo tuzlarından kaynaklanmaktadır. Son olarak, diş eti iltihabını önleyebilen ve bakteriye neden olan kötü nefesi öldüren bir dezenfektan olarak da kullanılabilir.

7. BİR CİLT YUMUŞATICI OLARAK
Cildin yumuşaklığını, cildi gençleştiren, nemlendiren, iyileştiren ve kolaylaştıran bir cilt bakım kremi ve ekosiyan olarak banyo tuzları kullanarak geri yükleyin.

8. RAHATLATICI AYAK BANYOSU
Ayaklarının kokusuyla rahatsız mısın? Yarım ayak suyla birleştirilmiş banyo tuzları kullanarak kendi ayak banyosunu oluşturarak ayaklarınızı yıkayın. Bu, istenmeyen kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacak ve ayaklarınızı ayak mantarı mantarından taze ve özgür tutmak için etkili bir çözümdür.

9. BİR CİLT TEDAVİSİ OLARAK
Banyo deniz tuzları, iltihabı azaltarak cilt kesilerinin ve yaraların hızlı iyileşmesi için kullanılabilir.

10. STRES GİDERİCİ İÇİN
Banyo deniz tuzları stres azaltma ve sağlıklı yaşam teşvik için etkilidir. Bu, tuz su içinde ısıtıldığında oluşan negatif iyonlarla açıklanır. Bu negatif iyonlar pozitif yüklü bir vücutla birleştiğinde, çok gelişmiş bir sağlık hissi sağlanır ve stres azalır.

11. BİR TIRNAK TEDAVİSİ OLARAK
Bir tırnak tedavisi olarak banyo tuzları kullanarak daha yumuşak tırnaklar ve daha güçlü tırnaklar alın. Sağlıklı ve lekesiz görünümlü tırnakları elde etmek için limon ve kabartma tozuyla karıştırın.

12. DÜŞÜK TANSİYON İÇİN
Yüksek tansiyon ile ilgili endişelerinizle sık sık uğraşırken, banyo tuzlarıyla su banyosunda yardımcı olabilir. Bu deniz tuzları, kan dolaşımını yavaşlatarak kan basıncı seviyesinin düşürülmesine yardımcı olabilir.