Banyo Deniz Tuzlarının Türleri ve Vücudunuza Yapabilecekleri

20 Ağustos 2019 Yazar admin 0

GÜZELLİK REJİMİNDE BANYO TUZLARINI DAHİL ETMEYE HAZIR MISINIZ?

Açıkça, banyo tuzları içten yansıyan iyileştirmeler getirebilir. Kendinizi rahatlatıcı bir banyoya dalmaya başladığınız andan itibaren kullanabileceğiniz faydaları görmezden gelemezsiniz.

En iyi kısım?

Zaten pahalı spa bakımları ile karşılaştırılabilecek lüks bir deneyim sunan çok çeşitli banyo tuzu güzellik ürünleri var. Düzenli rutininizin bir parçası olarak kullanabileceğiniz çok çeşitli banyo tuzları ile, güzel bir ışıltı elde etmek ve genel olarak iyi olma hissini geliştirmek için bir bahane yoktur.

Şimdi banyo deniz tuzlarının harika faydalarından bazılarını diğer yazılarımızda öğrendiniz, şimdi ihtiyaçlarınıza göre neyin en iyi çalışacağını bulmak için seçeneklerinizi bilmek zamanı.
Piyasada mevcut çok çeşitli banyo tuzları bulunmaktadır. Boyutları, dokuları ve renkleri değiştiklerini fark ederken, banyo deniz tuzlarının farklı boyutlarda ve çeşitli kullanımlarda olduğunu da bilmelisiniz.

İNGİLİZ TUZU
Kullanım Alanları : Kas ağrısı ve kramplarının giderilmesi için

Masa tuzuna benzeyen minik kristaller gibi görünürler, ancak magnezyum, oksijen ve kükürt içeren farklı bir kimyasal bileşime sahiptir. Bu tuzlar, istenmeyen vücut toksinlerinden kurtulmak, deri peelingi, stres rahatlaması ve kas ağrısının tedavisi için en etkili olanlardır.

NOT : Epsom tuz banyosu spor yapan kişiler tarafından tercih edilir. Ancak, bu kükürt duyarlılığı olan insanlar için iyi bir seçim değildir.

ÖLÜ DENİZ TUZU
Kullanım Alanları : Banyo yaparken vücudunuza emdirin ve fırçalayın

Adından da anlaşılacağı gibi, Ölü Deniz tuzları başlangıçta terapötik özellikleri nedeniyle uzun zamandır kabul edilen Ölü Deniz’den geldi. Kimyasal bileşimi temel olarak, daha güçlü tırnak ve kemikler, daha iyi dolaşım, yaşlanma karşıtı faydalar, cilt nem dengesi, daha büyük vücut enerjisi gibi iyileştirici faydalarından sorumlu olan magnezyum, potasyum, kalsiyum klorür ve bromür-kimyasallardan oluşur. ve bağışıklık sistemi artar.

NOT : İyileşme özellikleriyle birlikte, Dead Sea tuz banyosu, istenmeyen reaksiyonları önlemek için dikkatli kullanılmalıdır.

HİMALAYA BANYO TUZLARI
Kullanır : cilt ve vücut detoksu için

“Pembe Altın” olarak da bilinen Himalaya tuzları pembe renkle gelir ve Himalaya Dağları’nın antik okyanus yataklarından elde edilir. Bu kristal tuzlar, pembe rengini açıklayan demir eser elementlere sahiptir. Ayrıca Himalaya tuzları, diğer banyo deniz tuzlarından daha düşük magnezyum seviyeleri içerir ve bu da onları Epsom ve Ölüdeniz tuzlarından daha popüler bir seçim haline getirmiştir. Vücut dolaşımının iyileştirilmesi, kan basıncı seviyesinin düşürülmesi, vücudun pH’ının dengelenmesi gibi iyileştirici faydaları vardır.

En popüler banyo deniz tuzlarının yanı sıra, şaşırtıcı faydaları ile bilinen ve temelde, içerdikleri terapötik bileşenler ve kokular bakımından farklı olan başka varyantlar da vardır.