Banyo Tuzları Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

30 Ağustos 2019 Yazar admin 0

Banyo tuzları nihai güzellik ürünü seçiminiz olmayabilir, ancak vücut dengesini ve içtenliğinizi hissedeceğiniz genel sağlık durumunu korumada önemli bir rol oynadığını biliyor muydunuz?

Vücudunuzda konsantre olan mineraller ve besinler banyo tuzlarının bileşimine benzer. Bu, vücut dengesini korumak, geri yüklemek ve korumak için gerekli özelliklere sahip oldukları anlamına gelir. Banyo tuzlarının güzellik rutininizin bir parçası olması gerektiği konusunda hiçbir soru olmasa da bilmeniz gereken başka gerçekler de vardır. Bu makalede, banyo deniz tuzları hakkında öğrenmek istediğiniz bazı yararlı bilgiler sunulmaktadır.

Banyo Tuzları Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

Banyo tuzları okyanus tuzlarından elde edilir ve sadece son yıllarda popülaritesi çok arttı, bu tuzlar binlerce yıldan beri kullanılmaktadır ve kozmetik ve sağlık yararları için takdir edilmektedir.

Sıradan tuzdan çok farklı olmadığını düşünebilirsiniz, ancak fark mineral içeriğindedir. Sıradan tuzun aksine, deniz tuzları, cilt sağlığını ve işlevini arttırmak, cilt sorunlarıyla mücadele etmek ve cildin doğal koruyucu bariyerini geliştirmek için gerekli olan magnezyum, sodyum, kalsiyum ve potasyum-mineraller açısından zengindir.

Ayrıca tüm banyo tuzlarının, özellikle kalite açısından eşit yaratılmadığını anlamak önemlidir. Ve şimdi piyasada bulunan seçeneklerle, banyo tuzları en saf haliyle olabilir veya ağır işleme tabi tutulmuş olabilir.

Peki, sizin için en uygun banyo tuzu nasıl seçilir?
Aşağıda banyo tuzlarından almanız gereken faydalardan yoksun kalmamanızı sağlayacak bazı ipuçlarını bulabilirsiniz.

DOĞAL BANYO TUZU SEÇİMİ 5 İPUÇLARI

Her zaman doğal banyo tuzlarını tercih edin. İçerdiği mineral ve besinlerden faydalanabilmeniz için gerçek deniz tuzuyla yapılmış banyo tuzları bulun.

Kristal banyo tuzları seçin. Bu banyo deniz tuzları, cildinizi kurutmayacakları için tercih edilir. Tane boyutunu kontrol edin. Banyo deniz tuzları da tane büyüklüğü açısından farklılık gösterir. İnce taneli olanlar, kolay bir şekilde çözülebildikleri için, cilt peelingi olarak kullanıldığında çok etkili olanlardır.

Renklerindeki farklılıkları bilir. Banyo tuzlarının tonları belirgin anlamlara sahiptir ve arzu ettiğiniz sonuçları etkileyebilir. Genel olarak, serin renklere sahip banyo tuzları yatıştırıcı etkilere sahiptir. Öte yandan, sıcak tonları olanlar enerji verici etkileri ile gelir.

Doğru kokuyu bul. Çoğu zaman, banyo tuzları otlar ve esansiyel yağlarla aşılanır. Ancak, kokulu olanları tercih etmiyorsanız, kullanabileceğiniz düz ve cansız banyo tuzları da vardır.

Cilt Tipiniz İçin Doğru Banyo Tuzu
Banyo deniz tuzları türlere göre değişir ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun olanı bulmak isteyeceksiniz. Banyo deniz tuzları bulmak için acemi iseniz, size yardımcı olacak bir kılavuz.

Donuk veya yorgun ciltler için
Biberiye veya Nane banyo tuzları, cildin yüzeyinde dolaşımı hızlandırarak bir soğuma hissi veren ve böylece cildin görünümünü iyileştiren mentol bileşenine sahiptir.

Stresli veya Yağlı Ciltler İçin
Cildinize duyarlı lavantalı banyo tuzları seçerek istenmeyen reaksiyonlardan kaçının.

Kuru veya Kesintili Ciltler İçin
İhtiyacınız olan cildin nemini almak için badem veya turuncu banyo tuzları seçerek ihtiyaç duyduğunuz nem oranını artırın.

Kabarık Ciltler İçin
Mineral veya deniz yosunu banyo tuzları kullanarak vücudunuzdan toksinleri sürerken yardım alın. Mineraller ve besinleri kan dolaşımına çeken negatif iyonlarla gelirler.