Deniz Tuzunun Üretilmesi

30 Aralık 2018 Yazar admin 0

Deniz tuzu, tuzlu su kütlelerinin buharlaştırılması işlemiyle yapılır. Arıtılmış tuzlara kıyasla, sudaki killi kilin içinden temel minerallerin asimilasyonundan dolayı daha koyu renklidir. Genellikle, rafine sofra tuzu hasat edilmesi, iyice öğütme, ağartma, yanı sıra anti-cacing ajanları ile seyreltme ile birlikte madenciliği içeren ağır işlem gerektirir. Tuzun işlenmesi boyunca daha fazla kimyasal madde eklenir, bu da tüm avantajlı minerallerini ve ayrıca sodyum ve klorür dışındaki eser elementleri sık sık çalmaktadır.

Rafine tuzlardan farklı olarak, deniz tuzu preparasyonu genellikle çok az işlemden oluşur, bu nedenle nemi ve mineral hazinesini korur. Bu tip mineraller, kolayca kullanılabilen ve bir insanın vücudu tarafından emilen formda bulunabilir. Bölgenin iklimi ve fiziki konumu da deniz tuzu tarafından sağlanan minerallerin yanı sıra kalitesinde de önemli bir rol oynamaktadır.

Akdeniz, Atlantik Okyanusu ve Kuzey Denizi kesinlikle deniz tuzu hasadı için en tipik merkezlerdir. Deniz tuzu hasadı ile ilgili yöntem aynı zamanda doğal halinin yanı sıra tedavi edici niteliklerin korunmasına da yardımcı olur. Deniz tuzunun bu iyileştirici nitelikleri, vücudun iyi bir şekilde işlev görmesini sağlamaya yardımcı olur. Eski zamanlarda deniz tuzu, el yaralanmaları ve balıkçıların yaralarını iyileştirmek için değerliydi.

Kelt deniz tuzu farklı bir şekilde toplanır ve geleneksel Kelt yöntemlerini kullanır. Bu teknikler, sadece tahta araçları kullanarak tuzu tamamen el ile toplamanın yanı sıra çalışmayı da içerir. Zararlı kimyasalların yanı sıra genellikle topaklanmalarından kaçınmak için rafine tuzlarla dahil edilen katkı maddelerini içermez.