Deniz ve Kristal Kaya Tuzlarının Cilt Bakımındaki Yararları

Deniz ve Kristal Kaya Tuzlarının Cilt Bakımındaki Yararları

15 Aralık 2018 Yazar admin 0

Gıdalarımızda ve içinde tüketilen tuz, çok fazla kullanımda sağlığımız için risk oluşturabilir. Ancak banyo zamanında, vücut sargılarında veya lüks peeling / temizleme ürünlerinde kullanıldığında, tuzlar toksinleri yok etmeye, cildimizi yeniden mineralleştirmeye, dolaşımı iyileştirmeye ve sedef hastalığı gibi cilt bozukluklarının semptomlarıyla mücadele etmeye yardımcı olabilir.

Banyo tuzları ve diğer cilt bakım ürünleri oluşturmak için bir dizi geleneksel ve egzotik deniz ve kaya tuzları kullanılır:

Bu makaleyi tuz türleri, tane boyutları, tuzların faydalı uygulamaları ve diğer yararlı ipuçları arasındaki farklar için kılavuz olarak kullanın.

Tuz Çeşitleri
Her bir tuz, mineral bileşimine ve diğer besleyici özelliklere göre değişir. Aşağıda cilt bakımında kullanılan en çok arzu edilen tuzların birkaçının açıklaması yer almaktadır:

Bolivya Pembe Tuz (Andes Pembe Tuz olarak da bilinir):
Bolivya Pembe Tuzu, Bolivya’nın Andes Dağı bölgesinde bulunan antik kaya tuzu yataklarından el ile hasat edilen bir kristal kaya tuzu. Bolivya Pembe Tuz güzel pembe-pembe, benekli bir tonu vardır. Sodyum klorür (tuz) içeriğine ek olarak, Bolivya Pembe Tuzu, Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum, Demir ve bir dizi diğer esansiyel ve eser mineraller de dahil olmak üzere diğer mineraller açısından oldukça zengindir, bu da onu banyo ve pul pul dökülme için oldukça besleyici ve fonksiyonel bir madde haline getirir. ağız durulamaları ve diğer kozmetik uygulamaları. Bolivian Pink Salt’ın mineral bileşimi, banyo tuzları ve kas ağrıları ve ağrılarını hafifletmeye, gevşemeyi teşvik etmeye ve sertliği azaltmaya yönelik diğer kişisel bakım ürünlerinde kullanılmak üzere deniz tuzundan üstündür.

Ölü Deniz Tuzu:
Ölü Deniz, olağanüstü bir tarihe sahiptir ve dünyadaki en derin tuz gölüdür. Tuzlu içeriği, okyanusların yaklaşık 6-8 katıdır. Ölü Denizin adıdır çünkü tuz konsantrasyonu o kadar önemlidir ki, bu sularda bitki ve hayvan yaşamı sürdürülemez. Ancak bu tuzlar, değerli mineraller açısından zengin olup kullanımları sağlığı ve refahı beslemeye ve sürdürmeye yardımcı olur. Ölü Deniz kıyıları birçok sağlık merkezi ve tatil beldesine ev sahipliği yapmaktadır. Eski çağlardan beri, Ölü Deniz, besin bakımından zengin sularında ıslatma ve banyo yaparak iyileştirici bir rahatlama arayan ziyaretçileri çekti. Ölü Deniz’de yüzenlerin, yüksek tuz konsantrasyonuna bağlı olarak suyun yüzeyinde kolayca yüzdüğü söylenir. Dikkat çekici sodyum klorür (tuz) içeriğine sahiptir. Ölü Deniz Tuzu özellikle sedef hastalığı ve diğer oto-bağışıklık sistemi rahatsızlıkları olan kişiler için faydalıdır. Ölü Deniz tuzu ürünlerini bu amaçla satın alanlar, sadece doğal esansiyel yağlar ile hafifçe soluklaşan veya koku veren ürünleri seçmelidir.

Dendritik Tuz:
Dendritik tuzlar, banyo tuzlarına eklenen aromatiklerin geliştirilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmak için esnaf tarafından kullanılan tuzlardır. Basitçe söylemek gerekirse, dendritik tuz, diğer tuzların çoğundan daha fazla yüzey alanı sağlamak için kristalize edilmiş çok ince bir tahıl tuzu. Artan yüzey alanı, kokuyu korumaya yardımcı olur, daha az pigment gerektirir ve ayrıca tuzlar neme veya neme maruz kaldığında ortaya çıkabilecek doğal kümelenmenin azaltılmasına yardımcı olur.

Epsom Tuzu:
Magnezyum sülfat olarak da bilinen Epsom tuzu, ağrı ve kas gerginliğini hafifletme yeteneği ile bilinir. Epsom tuzu şişmeyi azaltmaya, sinir sistemini rahatlatmaya ve toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur.

Himalaya Pembe Tuz:
Himalaya Pembe Tuz, Bolivya Pembe Tuzuna oldukça benzemektedir (yukarıya bakınız), ancak Himalaya dağ silsilesi altında yer alan yataklardan hasat edilir. Altı ülkeyi kapsayan Himalayalar, dünyanın en yüksek doruklarını kapsamaktadır.

İzlanda Jeo-Termal Tuzlu Tuz:
İzlanda Jeo-Termal Tuzlu Tuz, suda anında çözünen ve cildin ipeksi yumuşaklığını yumuşatan yumuşak, beyaz bir toz tuzudur. İzlanda Jeo-Termal Salamura Tuzu dünyanın en saf su rezervuarlarından birinden hasat edilir. Bu jeotermal tuzlu su (deniz suyu), İzlanda’daki dünya yüzeyinin 1 mil aşağısında bulunan buharlı bir sıcak havuzdan gelmektedir. Tuzlu su çekilir ve daha sonra tüm su buharlaşıncaya kadar doğal jeo-termal buharla ısıtılır ve sadece temiz, saf tuzun arkasında bırakılır. Toplanan tuz silika ve esansiyel eser elementler bakımından zengindir, fakat normal deniz tuzundan % 60 daha az sodyum içerir.

Deniz tuzu:
Doğal olarak toplanan deniz tuzu, mineral içeren, cildin toksinlerini çekmeye ve boğaz kaslarını rahatlatmaya yardımcı olan genel amaçlı bir tuzdur.