Himalaya Tuz Lambasının Sağlığa Yararları

10 Aralık 2019 Yazar admin 0

Hava kirleticileri toplamak ve evde negatif iyonları bırakmak, güçlü iyileştirici özelliklere ve sağlık faydalarına sahip olabilir. Evinizde Himalaya pembe tuz lambası bulundurmanın olası faydalarından sadece birkaçı:

1. Havayı temizler.
Himalaya tuz lambalarının savunucuları, bu tuz kayalarının polen, toz, duman ve diğer birçok kirletici maddeyi çıkarma kabiliyetine sahip olduklarını göstermektedir.

1843’te Polonya’daki Wieliczka Tuz Madeni’nde çalışan bir doktor olan Dr. Felix Boczkowski , tuz madencilerindeki solunum sıkıntısı vakalarının düşük olduğunu fark etti. Tuz tozu yararları hakkında yazmaya başladı ve Wieliczka Tuz Madeninde ilk sağlık tesisi tesisini açtı.

Tuz, bedeni ve zihni doğal olarak iyileştirmek ve güçlendirmek için ortak bir mineral haline gelmiştir . Evdeki tuz lambalarına sahip olmak, size sağlıklı yaşama elverişli ve genel refahınızı iyileştiren daha saf bir atmosfer sunacaktır.

2. Alerji ve astım semptomlarını kolaylaştırır.
Himalaya tuz rock lambaları , atmosferdeki pozitif iyonların olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak solunum rahatsızlıkları yaşayan insanlara biraz rahatlama sağlayabilir . Ayrıca Himalaya tuz rock lambaları, semptomlara neden olan kirleticileri havadan temizlemeyi, odayı temizlemeyi ve havayollarını temizlemede yardımcı olmuştur.

Aslında, insanlar bu pembe tuzların piyasada bulunan Himalaya tuzu soluma cihazlarının bulunmasında yararlı olduğuna ikna olmuştur.

3. Enerji seviyelerini arttırır ve stresi azaltır.
Himalaya tuz taşlı kristal lambalarla ilgili bir başka cesur iddia, vücuda yeniden enerji kazandırmaya ve canlandırmaya yardımcı olma yetenekleridir.

Olumsuz iyonların bedeninizi ve zihninizi canlandırmasına yardımcı olurken pozitif iyonların enerji bedeninizi boşaltabildiği söylenmiştir. Negatif iyonlar kan dolaşımına ulaştıklarında, depresyonun hafifletilmesine, stresi hafifletmeye ve gündüz enerjisini hızlandırmaya yardımcı olan bir kimyasal olan serotonini arttıran biyokimyasal reaksiyonlar ürettikleri söylenir .

Negatif iyonların mevsimsel depresyon tedavisinde de yardımcı olduğu gösterilmiştir . Columbia Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, mevsimsel afektif bozukluktan muzdarip katılımcıların negatif iyonlara maruz kalması durumunda, bunların yüzde 58’inin kendini daha iyi hissettiğini ve normal semptomlarını yitirdiğini bulmuşlardır .

4. Daha iyi uyumanıza yardımcı olur.
Pozitif iyonlar sadece enerji seviyelerini boşaltmakla kalmaz, aynı zamanda kayıp uyku nedeniyle onları yenileyebilmenizi de engelleyebilirler. Pozitif yüklü parçacıklar, beyine kan ve oksijeni azaltabilir ve bu da düzensiz uyku düzenine yol açabilir.

Enerji ve ruh halini canlandırmaya yardımcı olmanın yanı sıra , havadaki doğal negatif iyonlar uyku yoksunluğu sorunlarını tersine çevirebilir.

Sadece gün boyunca tuz lambasını takın ya da uyurken gece çalıştırmaya çalışın ve oda dinlendirici bir cennete dönüşecek ve gece boyunca rahatça uyurken vücudunuzu canlandıracak.

5. Elektromanyetik radyasyonu azaltır.
Beğen ya da beğenme, elektro manyetik bir ortam içinde yaşıyoruz. Her gün kullandığımız birçok cihaz ve araç hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı olurken, aynı zamanda elektromanyetik radyasyonun ardında bırakıyor. Akıllı telefonunuzdan televizyonunuza kadar her şey bu radyasyonun izlerini bırakabilir. Evinizde elektrosdak olarak düşünün .

Ve görünmezken, sürekli maruz kalmak yorgunluğa ve strese yol açabilir ve hatta bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir. Araştırmacılar bu radyasyonun düşük seviyeli formlarına bile sürekli maruz kalmanın kanser, kalp hastalığı ve Alzheimer de dahil olmak üzere çok çeşitli hastalıklara yol açabileceğini bulmuşlardır .

Himalaya tuz lambaları, bu radyasyonu önlemeye ve nötralize etmeye yardımcı olabilecek negatif iyonları yayan bir hava iyonlaştırıcı görevi görür. Doğada harcanan zamanla bir arada Himalaya pembe tuzlu taş lambasının kullanılması, pozitif ve negatif iyonların dengelenmesine yardımcı olabilir.

6. Cilt hastalıklarını iyileştirir.
Egzema gibi bazı cilt rahatsızlıkları, evdeki polen sayısı ve toz seviyesinden olumsuz etkilenir.

Havayı temizlerken cilt problemlerini tek başına çözmezken, bazı nedenleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Diğer tedavilerle birlikte kullanıldığında, hava arınması semptomları azaltabilir.

Yine Himalaya tuz rock lambaları, polenleri ve havada yüzen tozu toplayarak daha saf bir ortam bırakıyor.

7. Statik elektriği azaltır.
Evinizde statik elektrik , sadece bir sıkıntıdan daha fazlasıdır. Bazı insanlar, statik elektriğe aşırı maruz kalmanın bir sonucu olarak uyku kaybından ve kuru göz tahrişinden muzdarip olduklarını iddia etmişlerdir.

Himalaya tuz lambaları, havadaki partikülleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olan, enerji açısından verimli ve doğal bir yoldur. Bu havadaki parçacıkların nötrleştirilmesi, evinizdeki statik elektrik miktarını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Himalaya kaya tuzu lambasına sahip olmak, daha dikkatli bir alan yaratmak ve daha rahat, doğal bir yaşam tarzı yaşamak için mükemmel bir ek olabilir . Bu pembe tuz lambaları sadece yerleştirildikleri herhangi bir odaya yatıştırıcı, tedavi edici bir parlaklık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda negatif kirletici maddeleri çıkararak ve daha doğal bir yaşam alanı bırakarak ortamınızı detoksize yardımcı olabilir.

Bu pembe tuz lambaları, olumsuz kirletici maddeleri yok ederek ve negatif iyonlara yardımcı olarak değiştirerek çevrenizi detoksize etmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Himalaya kaya tuzu lambasına sahip olmak, daha dikkatli bir alan yaratmak ve daha rahat, doğal bir yaşam sürmenize yardımcı olmak için mükemmel bir katkı olabilir.

Pembe Himalaya tuz rock lambaları, yerleştirildikleri herhangi bir odaya yatıştırıcı, tedavi edici bir parlaklık sağlar. Evinizde herhangi bir mistik ve meditatif alanı geliştirmek için bir sunağın ayrılmaz bir parçası veya basit bir zevkli tasarım öğeleri olarak kullanılabilirler. Evinizdeki atmosferi iyileştirmek veya yaşamak istediğiniz yaşamı canlandıracak bir alan yaratmak için Himalaya tuz lambası mükemmel bir çözüm olabilir.