Cildiniz, Saçınız Ve Sağlığınız Için Büyülü Bir Hayat

Kaya Tuzu: Cildiniz, Saçınız Ve Sağlığınız Için Büyülü Bir Hayat

8 Aralık 2018 Yazar admin 0

KAYA TUZU – Yaygın olarak % 98’e varan bir ana bileşen olduğu için sodyum klorür olarak bilinir. Ancak, ” tuz ” anlamına gelen ‘halo’ ve ‘lithos’ anlamına gelen ‘halo’lardan türetilen jeolojik adı bu tuzdur. Yüm tuzlar arasında en iyisi ise kaya tuzu, bazı safsızlıklar nedeniyle gri, sarı, kırmızı, pembe veya menekşe olsa da, beyaz renklidir.

1) CİLTİNİZİ ARTTIRAN FAYDALARI – Kaya tuzu ile vücudu fırçalamak cildimizin ölü hücrelerini temizler ve böylece doğal tabakayı korur. Cildinizi kaya tuzu ile temizleyerek cildinizi daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirir ve eşit olmayan cilt tonlarına karşı savaşır. 3-4 çorba kaşığı badem veya hint yağı ile 1 yemek kaşığı kaya tuzu. Vücudunuzu duş aldıktan sonra yavaşça oluşan karışımla karıştırıp kullandığınızda çok güzel sonuç vermektedir.

2) ŞİDDET YORGUNLUK – Yoğun bir günün ardından, yorgunluk ve eklem ağrıları çekeriz. Böyle bir acıdan kurtulmak için kaya tuzu iyi bir şekilde kullanılabilir. Bir kovada ılık suya bir miktar ayak bakım tuzu ekleyin ve rahatlatmak için yaklaşık 15-20 dakika kullanın. Su ile ovalama da kas kramplarının üstesinden gelmeye yardımcı olur.

3) SOLUNUM VE SİNÜS PROBLEMLERİNE SAHİP OLANLAR İÇİN – Tortil veya sinüs hastası olanlar için faydalıdır. Sıcak suda kaya tuzu ile öksürük, boğaz ağrısı, şişme ve kuru öksürüğü gidermeye yardımcı olur. Tuz, astım, bronşit veya diğer burun veya kulak rahatsızlıkları hastaları tarafından kullanılabilir. Tuzlu su yaparak ve iyi sonuçlar elde etmek için yüz buharları kullanmak için su ile karıştırın.

4) MÜKEMMEL TEMİZLİK MALZEMESİ – Bu özelliğinden dolayı, kaya tuzları saç derisinden doğal yağ kaybetmeden saçlarımızdaki kirleri yıkamak için kullanılabilir. Şampuan ile biraz tuz karıştırın. Saçınızı bu karışımla karıştırın ve yıkayın. Bir zaman normal köpük şekillendirme tavsiye edilir. Bir de saç kremi ile karıştırın, birkaç dakika için bırakın ve daha hacimli daha yumuşak saç almak için durulayın.

5) LAXATIVE VE SİNİRSEL FAYDALARI – Kaya tuzu sindirim bozuklukları için reçete edilir. Gıdaların sindiriminde yardımcı olur. Sindirim ateşlerini artırır ve doğal olarak geçerek gazı azaltır. Yüksek ve daha hızlı sindirimde yardımcı olur. Yükseklikler sırasında önerilir. kaya tuzu da mide solucanları ve kusma ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca gripe karşı rahatlama sağlar. Tükürük ve sindirim suları akışını korumaya yardımcı olur. Genellikle-limon suyu ve günlük olarak içeceklere karıştırın daha ferahlatıcı ve sindirim sistemine katkıda bulunacak herhangi bir içeceğe.

6) DİĞER KULLANIM ALANLARI – Tuz, cildinizin gözeneklerini temizler ve cildinizi daha kolay nefes almasını sağlar. Bu da, uygulandıktan sonra cildin daha etkili bir şekilde emilmesini sağlar ve böylece daha iyi sonuç verir. Kaya tuzu ile temizleyici veya yüzü yıkayın ve yüzünüzü nazikçe ovun. Yüzünüzü su ile yıkayın ve kusursuz bir cilt elde edin. Kaya tuzları herhangi bir kurutma etkisine sahip olmadığından, el ve yüz fırçalama ve hatta tuz banyosu olarak kullanılabilir. Küvetinizi doldururken, suda bir avuç dolusu kaya tuzu karıştırın ve iyice karıştırın.