Kaya Tuzu'nun 25 Maddede Sağlığa Faydası

Kaya Tuzu’nun 25 Maddede Sağlığa Faydası

6 Aralık 2018 Yazar admin 0

Kaya tuzu daha çok sodyum klorür olarak adlandırılan mineral haliti için bir başka terimdir ve bir NaCl kimyasal formülüne sahiptir.

Kaya tuzu ile esas olarak tükettiğimiz ortak tuz arasında bir ayrım var. Sendha namak, Hindistan’da küçük miktarlarda bulunabilecek en saf kaya tuzu formudur. Bu nedenle, ticari tuza kıyasla gerçekten daha pahalıdır. İyotlu olan ticari tuzun aksine, kaya tuzu büyük tıknaz kristallerle birlikte çok daha fazla granülerdir, daha az tuzlu tadı vardır ve kimyasal olarak işlenmez. Mineraller doludur ve tıpkı yüksek tansiyon, vücuttaki şişlikler ve hatta gözler gibi sağlık sorunları yaratmadığı için, sağlıklı bir tuzu ortak tuz gibi kullanabilirsiniz.

Dondurma yapımında buz dolduğunda donma noktasını düşürdüğü için dondurma yapmak için kullanılır, bu yüzden dondurucuyu daha soğuk hale getirir. Esas olarak baharatlama ve koruma için kullanılır. Tüketimden ayrı olarak, kış aylarında yollarda buz tutmaya yönelik olarak büyük torbalarda stoklanmaktadır.

Kaya Tuzu’nun Sağlığa Faydaları

Daha önce de belirtildiği gibi, kaya tuzu kesinlikle kimyasal elementlerin yanı sıra çevresel kirleticiler içermeyen en doğal tuz formudur. Kalsiyum, demir, çinko, potasyum, magnezyum, bakır vb. İçeren vücut tarafından ihtiyaç duyulan 92 eser elementten 84’ünü içerir. Bu nedenle ilaç depolarında ve eczanelerde toz, hap ilacı ya da belki de sağlık içeceklerinde sıvı özü gibi elde edilebilir. Sağlık avantajlarının bir kısmı aşağıda listelenmiştir.

1. Sağlığa faydalı bir dizi mineral içerir.

Kaya tuzu, daha iyi sağlık sağladığınızdan emin olmak için hizmet veren bir dizi mineral içerir. Gerçekte, kaya tuzu toplam 92 elemandan 84 eser elementten oluşur. Sahip olduğu mineraller arasında magnezyumun yanı sıra kalsiyum düzeyi yüksektir. Bu tip mineraller, vücutta belirli organ fonksiyonlarının yapılması açısından özellikle önemlidir. Vücudunuzdaki minerallerin daha düşük seviyelerini canlandırmak için bir ek olarak kaya tuzu tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca, kaya tuzu yardımcılarının vücuttaki aktiviteyi teşvik ettiği belirtilmelidir. Kaya tuzu tüketerek, vücut, diğer mineraller ile iletişim kurmak için eser elementler alır.

2. Metabolizmanın teşvik edilmesine yardımcı olur

Kaya tuzu vücutta metabolizmayı teşvik etmek için kullanılabilir. Bu, sonunda insan vücudunun daha iyi çalışmasına neden olabilir. Kaya tuzu, vücuttaki su emilimini de iyileştirebilir, özellikle de sindirim sisteminin diğer organlarla birlikte düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu doğal işlemden dolayı mineraller ve değerli besinler daha sonra zahmetsizce emilir. Gerçekten, hücre fonksiyonunun yanı sıra iletişimin, sadece doğru tuz seviyesinin kan içinde emildiği durumlarda bir olasılık olduğu düşünülmektedir. Ancak, istenmeyen yan etkilerden kaçınmak için kaya tuzunun orta derecede tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

3. Bronşit ve solunum hastalıklarının belirtileri rahatlatmak yardımcı olabilir

Kaya tuzuyla yapılmış lambaların doğal hava iyonizörleri olarak işlev görme kapasitesine sahip olduğunu gözlemlemeniz muhtemelen ilginç olacaktır. Bu nedenle, havada mükemmel şekilde bulunan zararlı iyonları temizlemenize yardımcı olabilirler, böylece nefes alma sizin için inanılmaz derecede kolaylaşır. Bu tür lambalar, bronşit ve astım gibi solunum sistemi problemleri yaşarsanız özellikle faydalıdır. Hava iyonlaştırıcı, zararlı iyonları çıkarmaya yardımcı olur, böylece havada asılı kalabilir, böylece daha kolay nefes almanızı sağlar.

4. Ruh halinizi geliştirir

Kaya tuzu tüketimi daha iyi oksijen akışı sağlamaya yardımcı olur. Bu Mevsimsel Duyuşsal Bozukluk ile ilgilenirken ruh halinizi geliştirmeye yardımcı olur.

5. Stresin yönetilmesine yardımcı olur

Kaya tuzu lambaları, bedenin yanı sıra zihnin rahatlamasına yardımcı olacak özel bir aroma verir. Stresi yönetmek kadar tedavi etmek için de kullanılabilir.

6. Kanser Önleme için Kaya Tuzu

Tuz, vücutta pürüzsüz kan dolaşımına izin vererek dolaşım sağlığını iyileştirir, böylece oksijenli tutar. Sonuç olarak, Araştırmacılara göre Tuz, kansere karşı korunmada gerçekten çok önemli bir unsurdur. Bu, esas olarak kanser hücrelerinin oksijenli bir atmosferde hayatta kalmaması nedeniyle olur.

7. İştahı artırır

Birazcık kaya tuzu, sindirimi teşvik ederken iştahınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

8. Bağırsak fonksiyonunu geliştirir

Günlük diyetinize dahil edilen kaya tuzu, bağırsak fonksiyonunuzu geliştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca asitlikte azalma sağlar.

9. Astım

Kaya tuzu, solunum sistemi içindeki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle balgamın yaratılması daha kolay nefes alabilmek için yavaşlatılır. Bazıları, bir bardak su yedikten hemen sonra dil üzerinde Kaya tuzu serpiştirmenin, bir inhalasyon cihazı kullanmak kadar etkili olduğunu belirtiyor. Ancak kaya tuzu ile ilgili en iyi şey, yeterli kullanıldığında olumsuz etkilere sahip olmamasıdır.

10. Kalp Sağlığı

Tuz, su ile birlikte alındığında, düzensiz bir kalp atışının yönetilmesine yardımcı olan yüksek kolesterol, yüksek tansiyon seviyelerini azaltmaya da yardımcı olacaktır. Bu nedenle kaya tuzu ateroskleroz, kalp krizi ve felçlerden kaçınmaya yardımcı olabilir.

11. Diyabet

Kaya tuzu, vücuttaki uygun şeker seviyelerini korumaya yardımcı olarak insülin gereksinimini azaltmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle, diyabet hastası olmanız veya durumun tehlikesi durumunda, tuzun diyetin değerli bir parçasıdır.

12. Osteoporoz

Vücudun içinde bulunan tuz miktarının yaklaşık olarak 1/4’ü kemiklerde saklanır, tam olarak güçlü kalmasını sağlayacak yerde bulunur. Vücut, tuz ve su içermediğinde, sodyumun kemiklerden çekilmesine başlar ve sonuçta osteoporoz ile sonuçlanabilir. Bu nedenle bol miktarda su tüketerek ve orta derecede tuz tüketerek osteoporozdan sakınabilirsiniz.

13. Kas Spazmları

Potasyum, kasların etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için önemlidir. Kaya tuzu sadece küçük miktarlarda potasyum içermez, ayrıca vücuda diğer gıdalardan daha iyi emmesini sağlar. Sonuç olarak, kas ağrılarını, spazmları ve krampları önlemeye yardım etmede faydalıdır.

14. Depresyon

Kaya tuzu da farklı tipte depresif bozukluklarla başa çıkmada etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tuz, stresle daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olan vücuttaki iki temel hormonu korumanıza yardımcı olur. Bu tip hormonlar serotonin yanı sıra melatonindir, bu gerçekten harika hissetmenize ve gece boyunca daha iyi rahatlayıp uyumanıza yardımcı olur.

15. Diş Hijyeni

Dişleri fırçalarken tuzlu su (seyreltilmemiş) kullanabilirsiniz. Ayrıca ağız yıkama gibi kullanabilirsiniz. Çözelti, diş eti kanamasının yanı sıra faul kanamasının önlenmesine yardımcı olur.

16. Kulak Enfeksiyonları

Kulak damlası olarak tek kullanımlık, kulak enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olabilir.

17. Akne

Sivilce azaltmak için, tuzlu suyla yüz yıkayıcı kullanın. Kaya tuzunu yüz veya vücut peelingi olarak kullanmak için, sadece tuzu bir koku içermeyen organik sabunla karıştırın.

18. Ayak Mantarı

Ana farkı görmek için ayakları tuzlu su çözeltisiyle birlikte ıslatın.

19. Sedef hastalığı

Etkilenen cilt bölgesine tuzlu su solüsyonu alın ve sürün. Daha sonra salamura kurumasını bekleyin.

20. Hareket Hastalığı

Tuzun canlı dengeleme özelliklerini elde etmek için, bir poşet tuz yap ve boynuna koy.

21. Boğazlı Boğazlar

Sıcak tek çözüm ile birlikte gargara. Çözümü yutmayın. Bu boğaz ağrınızı hafifletebilir.

22. Denge Karoseri PH faktörü

Taban, vücut için dengeli bir ph faktörünün sürdürülmesinde yardımcı olur. Vücuttaki ağır metallerle savaşabilir. Bu metallerin birkaçı genellikle kurşun, arsenik, cıva ve kalsiyumdur. Tuz, moleküler yapılarını çözme kapasitesine sahiptir.

23. Adet şikayetleri

Menstrüel kramplar ile karşılaşırsanız, 30 dakika boyunca sıcak bir tuz poşeti kullanın. Ayrıca bir bez alabilir ve tabanına da batırabilirsiniz. Bez ve karnına bezi koy. Sonra havluyla birlikte örtün ve sıcak su şişesi koyun. Krampları ortadan kaldırmak için 30 dakika bekleyin.

24. Baş ağrısı

Baş ve boyun masajı için konsantre taban solüsyonu kullanın. Şiddetli baş ağrıları için, basitçe, 1 çay kaşığı tabanını 1 yemek kaşığı soğuk suya birleştirerek soğuk kompres kullanabilirsiniz. Gerektiği gibi değiştirin.

25. Kronik Solunum Hastalığı

Astım, sinüzit yanı sıra bronşit tuzlu suyla inhalasyon tedavisi ile birlikte tedavi edilebilir. Bir tencereye gidin ve kaynar su ile birlikte en az 0,7 tuz ekleyin. Bir havlu kullanarak kafayı örtün ve tuzlu su buharını soluyun. Bunu ondan on beş dakikaya kadar yapın. Kirleticiler muhtemelen burun solüsyonunu teneffüs ettikten yaklaşık yarım saat sonra öksüreceklerdir.