Kozmetik Ürünlerinde Tuz

Kozmetik Ürünlerinde Tuz

7 Aralık 2018 Yazar admin 0

Hiç kafelerde rahatlatıcı bir ışıltı oluşturan gül lambalarından, yürüyüş yollarımızda buzları eriten kayalık mavi çakıl taşlarına kadar, tuz, görünüşte sonsuz kullanımlara sahip harika bir maddedir. En çok gıda aroma arttırıcı olarak düşünülse de, tuz da ürünlerimizin çoğuna koyduğumuz süperstar kozmetik bileşenidir.

Tuz’un kökenleri
Tuz, sodyum ve klordan oluşan doğal bir mineraldir. İnsanlar tarafından binlerce yıldır toplanmış ve bozulabilen gıdaların korunmasında önemli bir rol oynamıştır. Antik Yunanlılar ve Romalılar, etlerini ve balıklarını tuza sakladıktan sonra aylarca yenilebilir olduğunu keşfetmişlerdir.

Günümüzde, tuz ticari olarak üç farklı şekilde üretilmektedir. Derin şaft madenciliği yeraltı birikintilerinden tuz çıkarır ve çoğunlukla yol ve yürüyüş yollarını incelemek için kaya tuzu üretir. Çoğu sofra tuzu, tuzlu su yatağı oluşturmak için tuz yatağı üzerine taze suyun enjekte edildiği ve daha sonra dışarı pompalanan ve buharlaştırma için bir tesise gönderilen çözelti madenciliği kullanılarak üretilir. Son olarak, denizden tuz toplanabilir. Doğal olarak tuzlu deniz suyu, rüzgâr ve güneşin suyu buharlaştırdığı ve tuzu geride bıraktığı sığ havuzlara konur.

El yapımı kozmetik ürünlerimizde öncelikle deniz tuzu kullanıyoruz. Cildi ve saçı yumuşatan sodyum, magnezyum ve diğer mineraller açısından zengindir. Şampuanlarda kullanıldığında, deniz tuzu saç derisini derinden temizler ve saçın kütikülünü kaldırır, yumuşak, temiz ve hacim dolu, ince veya düz kilitler bırakır.

Tuz, Okyanus Tuzu Yüz ve Vücut Ovma, Tuzlu Hindistan Cevizi El Ovma ve Ovucu gibi fırçalamadaki mükemmel eksfolyantı sağlar. Parlak ve tazelenmiş ten rengi bırakmak için kuru cildi nazikçe atar. Ve doğal olarak meydana geldiği için, tuz suda dağılır ve su yollarımızı olumsuz etkilemez.

Banyoda kullanıldığında deniz tuzu suyu yumuşatır ve cildi rahatlatır. Nemlendirici deniz yosunu ve sakinleştirici lavanta yağı ile eşleştirilmiş ince ve kaba deniz tuzunun karışımı, cilt yumuşatıcı bir okyanus vahası oluşturur. İnce deniz tuzu, hassas bir yumuşatıcı parfümle cildi yumuşatır ve cildi yumuşatır ve cildi yumuşatır.

Doğal dengeleme
Cilt ve saça yönelik faydalarına ek olarak, tuz aynı zamanda doğal bir koruyucudur ve kendi kendini koruyan formüllerimizde önemli bir rol oynar. Bir kozmetik reçetesinde tuzun kullanılması taze kalmasına yardımcı olur, çünkü tuz su moleküllerini mikro organizmalardan uzaklaştırır. Bu onların çoğalmasını engeller, bu da reçeteyi bozmadan korur. Tuz temizler, saç ve cildi yumuşatır ve sentetik koruyucu madde kullanılmadan doğal olarak dengeli formülü tutar.

Tuzun faydalarını kendiniz kontrol etmek ister misiniz? Web sitemizdeki tuz sabununu ve sağlık ürünlerini deneyerek başlayınız.