Siyah Tuz Çeşitleri

5 Ekim 2019 Yazar admin 0

Aslında üç çeşit siyah tuz vardır: siyah ritüel tuzu, siyah lav tuzu yanı sıra siyah Hint tuzu.

1. Siyah ritüel tuzu

Cadı Tuzu olarak da adlandırılan siyah ritüel tuzu tüketmek için değil. Kosher tuzu, saflaştırmanın yanı sıra korunma ritminde kullanılırken, kötülüğü ve negatif enerjiyi uzaklaştırmak için siyah tuz kullanılır. Siyah ritüel tuzu, tuzla birleştirilmiş kazanın sonunda kömürleşmiş otlar, kül ve demir kazıntılarından yapılır.

2. Siyah lav tuzu

Siyah lav tuzu siyah renktedir ve aynı zamanda aktif kömürle kombine edilen basit bir deniz tuzudur. Toprak bir tadı vardır ve genellikle Hawaii veya Kıbrıs’tan kaynaklanır. Hawaiian Black Salt diye de anlayabilirsiniz. Yemek pişirmenin bitiminde neredeyse her zaman bir bitirme tuzu olarak kullanılır.

3. Hint siyah tuzu

Aynı zamanda kala namak olarak da adlandırılan Hint siyah tuzu kesinlikle tüm vegan tariflerinde görmeye devam ediyoruz. Himalaya Kara Tuzu olarak da bilinen Kala namak, bu yazının ana odağı.

Doğanın Cilt Bakımı Siyah Tuzun Çözümleri

Siyah tuz ile yıkanmak kaşıntılı ve kuru ciltleri yatıştırmanıza yardımcı olur. Bu gerçekten de cilt için siyah tuzun sayısız avantajlarından biridir.

Sedef hastalığı ile mücadele ediyorsanız, bu rahatsızlıktan kurtulmak için banyo suyunuzda siyah tuzu kullanın.

Cildiniz egzama nedeniyle kaşıntılı ve döküntülerle doluysa, ılık su kabı içinde biraz siyah tuzu eritir ve bu özel su ile yıkanır. Bu cilt için siyah tuzun en büyük avantajları arasında olabilir.

Siyah taş tuzu, vücut peelingi olarak kullanın. Bu, siyah tuzun sayısız güzellik avantajları arasında olabilir. Tüm vücudun üzerinde sürtünme, cildinizdeki kan akışını arttırır ve böylece parlaklığını arttırır.

Siyah tuzun birçok güzellik avantajından biri temizlik özelliği. Normal yüz yıkamasını yanı sıra içine 1 yemek kaşığı siyah tuz ekleyin. Daha sonra cildi düzgün bir şekilde temizlemek için yüzü bu özel karışımla yumuşakça ovalayın.

Tırnaklarınızdaki sarı renk tonunu tırnaklarınızdaki siyah tuzu temizleyerek de alabilirsiniz. Donuk tırnaklarınıza çekici bir parlaklık kazandırır.

Kırık ayaklarınızı iyileştirmek için onları ılık suda çözünmüş siyah tuza batırın. Ayaklarınızdaki iltihabı azaltmak için ayakları ılık suya batırın. İçindeki siyah tuzu birleştirin ve bu sudaki ayakları 15-20 dakika kadar dinlendirin. Ayaklarınızda ağrıyı ve şişmeyi ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir.

Cilt için siyah tuzun birçok avantajından biri cildinizdeki topakları kurtarabilir. Siyah tuzda bulunan kükürt ve tuz, topaklar nedeniyle ortaya çıkan ağrının azaltılmasına yardımcı olur.
Sporcunun ayağı ayak tabanlarında ve ayak parmaklarında yayılan mantar enfeksiyonudur. Bir miktar siyah su almayı ve ılık suda eritmeyi deneyin, böylece 5 bardak su olduğunda 5 çay kaşığı siyah tuz almak isteyeceksiniz. Etkilenen ayaklarınızı bu suda yaklaşık 15 dakika boyunca ıslatın. Bundan sonra ayakları kurulayın ve ayak parmaklarınız arasında biraz kabartma tozu kullanın.