Siyah Tuzun Birkaç Sağlık Avantajı Listelendi

15 Ekim 2019 Yazar admin 0

Her ne kadar siyah renkli olsalar da, pudra yapmak için öğütülürlerse demir bileşimlerinin varlığı nedeniyle pembe bir renk alırlar. Siyah tuzu, ayrıca, sodyum tiyosülfat üretimi boyunca bir iki ürün gibi elde edilir.

Siyah tuz, ayurvedik ilaçlarda bir soğutma baharatı olarak kabul edilir ve ayrıca bir sindirim yardımcısı olarak kullanılır. Bağırsak yanı sıra bağırsak gazını azaltmada yardımcı olacaktır.

1. Deniz tuzu için sağlıklı bir alternatif

Günlük yaşamda tuz inanılmaz derecede yaygındır. Yemeklerin yanı sıra sayısız atıştırmalıkta bulabiliriz. Normal olarak, bu iyotlu tuz veya hatta deniz tuzu olur. Bununla birlikte, günlük yaşamımızdaki fazla miktarda tuz, felç, tiroid problemleri ve yüksek tansiyon seviyesi ile sonuçlanabilecek çok yaygın bir sorundur. Deniz tuzundaki en tehlikeli iki kimyasaldan ikisi, potasyum iyodatın yanı sıra alüminyum silikattır. Bu sebeple dünyadaki bazı ülkelerde deniz tuzu yasaklanmıştır. Ancak, siyah tuz iyotlu tuz için mükemmel bir seçenektir.

2. Terapötik faydalar

Asırlar süren geleneklere uygun olarak, siyah tuz aslında iyileştirici faydalarla dolu bir ‘soğutma’ tuzu. Bağırsak sorunları için müshil ve aynı zamanda bir tedavi olarak kullanabilirsiniz. Görme için yararları vardır ve yaygın tuzun aksine, sodyum tüketiminizi artırmaz. Bununla birlikte, daha yüksek kükürt içeriğinden dolayı, sindirim sistemini önemli miktarlarda bozabilir ve bu nedenle düzenli tuzdan daha fazla değil, dengeli bir kullanım önerilmektedir.

3. Yumuşak, güzel görünümlü bir cilt

Siyah tuz için başka bir kullanım cilt bakımıdır. Kimyasal kabuklardan, özel sabunlardan ve spalardan ziyade, banyo suyuna siyah tuz eklemeyi düşünün. Bu gerçekten, sadece kırık, şişmiş ayaklar, atlet ayağı, siğiller ve burkulmalar için harika bir iyileştirici ajan olarak çalışıyor. Sadece rahatlayın ve gerçekten ferahlatıcı bir banyonun tadını çıkarırken ağrınızı iyileştirin ve endişelerinizi rahatlatın. Ne zaman ortaya çıkarsan, beden gerçekten yeniden canlanmış hissedecek.

4. Güçlü, problemsiz saçlar

Geride kalan saç çizgisinden muzdarip olanlardan biriysen, hiç işe yaramayan tüm takviyeler ve tonikler yüzünden hüsrana uğramış olabilirsiniz. Bu nedenle bu sefer daha doğal bir şey deneyin. Siyah tuzu içindeki esansiyel mineraller saçınızın doğal büyümesini güçlendirir, güçlendirir ve bölünmüş uçlarıyla uğraşır. Kepek ya da akut saç kaybınız varsa, her gün en az bir kez domates suyu ile birlikte siyah tuz almanızı öneririz. Bu sadece saç büyümesini motive etmekle kalmayacak, saçlarınızı kalınlaştıracak ve ek parlaklık ve parlaklık kazandıracaktır.

5. Sindirim için siyah tuz faydaları

Siyah tuzu, Ayurveda ilaçlarında iyice kullanılan ve serinletici bir baharat olarak kabul edilmektedir. Siyah tuz, mide için birçok yarar sağlar. Sindirim yardımının yanı sıra müshil gibi davranır ve aynı zamanda şişkinlikle uğraşır. Bağırsak gazını hafifletmeye ve bu nedenle mide ekşimesine yardımcı olur. Siyah tuz, dışkıyı yumuşattığı için kabızlık için mükemmel bir tedavidir. Tereyağınızı hazırladıktan sonra, normal tuzdan ziyade bir tutam siyah tuzu eklediğinizden emin olun, çünkü bu, ayranın sağlık avantajlarını iki katına çıkarır. Kusma hissine inanıyorsanız, iki parçaya bir limon kesip, her iki parçaya da siyah tuzu yayın. Her yarım için bir kaç dakika çiğneyin. Kendinizi rahat hissedecek ve kusma hissini de unutmayacaksınız.

6. Göz Dürbünü Geliştirir

İyotlu tuza benzeyen kandaki sodyum muhtevasını arttırmadığı için görme yetisini arttırır. Ancak aşırı miktarda almak zayıf sindirime yol açar.

7. Ortak Bozukluklar

Eklem bozuklukları, aynı zamanda aile için de etkilenen kişi için gerçek bir acı olabilir. Sertlik ile birlikte eklem problemleri durumunda, siyah tuz yararlı olabilir.

8. Obezite ve Yüksek Kolesterol Siyah Tuz Kullanımı

Şaşırtıcı doğru mu? Ancak bu doğrudur çünkü siyah tuz çözülme ve çözülme etkisine sahip olduğu için, geleneksel olarak Lavana taila gibi anti-obezite ürünlerinde ve anti kolesterol ürünlerinde kullanılmaktadır.

9. Kilo Kaybı İçin Siyah Tuz

Beyaz tuzun sodyum içeriği ile siyah tuz arasında küçük bir fark vardır. Siyah tuzu daha az miktarda sodyum içerir, böylece kilo kaybı için düşük tuz seçenekleri arayanlarınız siyah tuza dönüşür. Başlangıçta kokusuyla biraz rahatsız edici olabilirsiniz, ancak salatalarda ve salatalarda kullanıldığında mucizeler yaratır.

10. Solunum Bozukluklarında Siyah Tuz

Günümüzde tuz terapisi klinikleri günümüzde ortaya çıkmakta olup, bu yöntem antik Yunan uygarlığı boyunca ortaya çıkmıştır. O zamanlar bu terapi, halo’nun Yunanca tuz anlamına geldiği Halo-terapi olarak bilinmekteydi. Hindistan’daki tarihsel ayurveda kültürüne uygun olarak, tuzun teneffüs edilmesi boğaz bölgelerinin yanı sıra burnu temizler. Himalaya kristal tuzu yani siyah tuz bu fonksiyon için geniş olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemin başarısının bir kanıtı olarak, tuz madenindeki çalışanların olağanüstü bir solunum sistemi vardır. Modern tuz terapisi Himalaya kristal tuz inhalerlerinden oluşur. Gerçekten böyle çalışıyor,

Tuz kristalleri haznede bulunabilir, çünkü etkilenen kişi soluyarak tuzu havadaki nem tarafından emilir, buradan direkt olarak akciğerlere gider.

Bu teknik aslında son derece etkilidir ve sinüs, astım, alerjiler ve saman nezlesi gibi en popüler soğuktan ciddi sorunlara kadar çeşitli sorunlara yardımcı olur. Bu inhalerlerle ilgili önemli bir özellik, herhangi bir farmasötik ilaç içermez. ve dolayısıyla hiç olumsuz bir etkisi yoktur.

11. Bağırsak Gazı

Gaz, vücut içindeki herhangi bir kısmı işgal edebilir ve bağırsak gazı ciddi sorunlara neden olabilir. Burada size yardımcı olabilecek ev yapımı bir siyah tuz çare bulunmaktadır.

12. Müshil

Bu yazıdan önce Siyah tuzu bir müshil gibi kullandığımıza işaret ettik, burada nasıl yapacağımızı açıklayacağız. Limonlar ve zencefil kullanarak müshil yapabilir ve içine siyah tuzu ekleyebilirsin. Sindirime yardımcı olan çok güçlü bir laksatiftir. En iyi yanı, zevkle uyumlu elemanlar ekleyebileceğinizdir.

13. Asitlik

Birisi asitliği ne zaman geçirirse, vücutta aşırı miktarda asit formüle edilir. Bu asiti elimine etmek için alkali tabiat ile herhangi bir madde gereklidir. Siyah tuzu, içerisindeki mineral içeriğini tutan herhangi bir yüksek ısıya maruz kalmaz. Bu nedenle vücut üzerinde alkalize edici bir etkiye sahiptir ve bu nedenle daha yüksek miktarlarda asitliği tersine çevirir.

14. Kolesterol

Düzensiz kalp atışı, bulantı hissinin yanı sıra huzursuzluğa da neden olabilir. Siyah tuzu yüksek kolesterolü, yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur ve ek olarak düzensiz kalp atışlarını da yönetir. Bu nedenle ateroskleroz, kalp krizi ve felçlerden kaçınmaya yardımcı olabileceği açıktır.

15. Osteoporoz

Osteoporoz genellikle vücudun uzun bir süre kemikler boyunca sodyum çekmeye başladığı bir problemdir. Aslında vücuttaki toplam tuzun ¼ tam olarak güçlü kalmasına yardımcı olacak şekilde kemiklere kaydedilir. Vücutta yetersiz tuz ve su olduğunda, sonuçta osteoporoz ile sonuçlanabilir. Bu nedenle, şimdi, siyah tuzun rolünün ne olduğu açık olabilir. Bu nedenle bol miktarda sıvı alın ve orta derecede tuz alın.

16. Kas Spazmı ve Krampları

Siyah tuz, kasların düzgün çalışması için son derece önemli bir bileşen olan küçük miktarlarda potasyumdan oluşur. Sadece potasyumdan ibaret değildir, aynı zamanda vücudun bunu emmesine yardımcı olur. Sonuç olarak, kas ağrılarını, spazmları ve krampları durdurmada son derece etkilidir.

17. Depresyon

Iki hormon serotonin yanı sıra melatonin iyi hissetmek, gece boyunca daha iyi uyku yanı sıra rahatlamanızı sağlar. Siyah tuz, bu temel hormonların her ikisini de korumak için tanınır ve ek olarak stresle başa çıkmak için iyi çalışır. Sonuç olarak, bazı tuzakların tedavisinde siyah tuz yararlıdır.

18. Diyabet

İnsülin genellikle vücudun şeker seviyesini kontrol eden vücuttaki bir kimyasaldır. Diyabetik bir birey vücutta kontrolsüz insüline sahiptir ve belki daha az olabilir. Daha az insülin içeriğiyle birlikte hastalar şeker seviyelerini yönetmek için dış insülin almalıdır. Siyah tuzu ile birlikte uygun şeker seviyesini korumanıza yardımcı olduğundan insülin almanın gerekliliği azalır. Bu nedenle, diyabetiniz varsa veya bir şansınız varsa, günlük diyetinizin bir parçası olarak siyah tuzu almaya başlayın.

19. Diş Beyaz Yapar

Siyah tuzu dişler içinde ovarak dişleri beyaz yapmanın bir başka özelliğine sahiptir.