Tuz Üretimi

Siyah Tuzun Sağlığa Faydaları

25 Ekim 2019 Yazar admin 0

Siyah Tuzun Sağlığa Faydaları Ayurveda tıbbı uzmanları, siyah lava tuzu ya da hatta sancal olarak da anılan Siyah Tuz’u düşünürler. Bu insanlar elektrolitleri veya belki de bağırsak sistemini yönetmek için sıklıkla kullandıkları bir serinletici baharattır. Çok sayıda mineral içeren bireyler genellikle anemi geliştirmek için volkanik tuzu kullanırlar. İnsanlar genellikle sıvı ile birleşmiş mineralleri tüketirler, fakat toz kristalini gıdaya yayarlar ya da banyo suyuna bir miktar tuz eklerler. Orta Doğu’nun yanı sıra, siyah Hint tuzu da Fransa, Japonya ve İspanya’da bireyler tarafından çok seviliyor.

Pakistan ve Hindistan’daki antik yanardağlardan gelen Siyah Tuz, aslında mineralin ayırt edici renginde rol oynayan yaklaşık yüzde 97 sodyum klorür ve yüzde 3 demir içeren doğal bir kaya tuzu. Siyah Tuz da eser elementler kalsiyum sülfat yanı sıra sülfat tarafından yapılan bir karakteristik kükürt aroması sahiptir. Kaya formunda mineral koyu kahverengimsi pembe ile koyu mor renkli görünür. Granül haline getirildiğinde veya ince bir toz halinde, tuz açık mor renkli pembe olabilir. Birçok insan tuzu yanık harad tohumu ile karıştırır, bu da aynı zamanda terapötik ve afrodizyak nitelikler de sağlar.

The hot, arid climate of the Middle East typically leads to individuals to sweat abundantly. Together with losing water, sweat usually consists of important electrolytes, which includes sodium. The people of these dry sweltering atmospheres may possibly consume Black Salt in foods or liquids to ensure appropriate sodium/potassium balance. Women in these desert environments often include a pinch of the mineral to vegetable or fruit dishes and dips. The powder form can also be discovered just as one component in mineral water.

Sindirim sistemi içindeki tuz, ozmos ile vücuttan su çeker. Siyah Tuz, kabızlığın tersine çevrilmesiyle birlikte insanların sindirime yardımcı olmalarını sağlayarak sindirim yardımında bulunur. Bireyler, limondan, zencefilden ve ayrıca siyah tuzdan yapılan limonatada müshilleri de alabilirler. İnsanlar ayrıca renk değişimi gerçekleşene kadar bakır kaptaki tuzu kızartır, tuzu sıcak suyun yanı sıra bağırsak gazını da tüketirler. Birkaçı vücudun siyah tuzu içerdiği demiri emdiğini düşünür, bu nedenle demir eksikliği anemisini düzeltir.

Tüm dünyada bulunan sıcak kaplıcaları çoğaltarak, sıcak banyo suyunda çok sayıda Siyah Tuz kullanın. Tuz ve sülfür içeriğinin sadece ağrılar ve ağrıları azalttığı değil, ek olarak tüm doğal bir anti-bakteriyel olarak davrandığı bildirilmiştir. Bireyler, topikal inflamasyonu ve enfeksiyonları iyileştirmek için aromatik kükürt ve tuzlu sudan yararlanırlar. Kültürler, aynı zamanda, solunum sisteminin iyileşmesini arttırmanın yanı sıra temizleme için keskin karışımı da kullanabilir.