Tuzların Tane Boyları ve Kullanım Alanları

Tuzların Tane Boyları ve Kullanım Alanları

20 Aralık 2018 Yazar admin 0

Tane Boyutları
Tuzlar tipik olarak kullanımdan önce öğütülür ve tipik olarak bir dizi tane boyutuna sahiptir:

Toz:
Tozlu tuz çoğu uygulamada kullanılabilir, ancak genellikle peeling ve özel banyo ürünleri ile sınırlıdır. Toz haline getirilmiş tuz özellikle ağlamaya eğilimli olduğundan banyo tuzları için kullanılmaz.

İnce:
İnce taneli tuz, vücut ve ayak peelingi, cila ve diğer peeling ürünlerinde en yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, herhangi bir tane boyutundaki tuz, yüz peelingi için önerilmez.

Orta:
Orta taneli tuz, banyo tuzlarının oluşturulmasında kullanılan en popüler tane boyutudur. Boyut görsel olarak çekici olsa da, kaba tanecik boyutundan daha çabuk çözünmektedir.

Kaba:
Kaba tahıl tuzu öncelikle banyo tuzları için kullanılır. Tıknaz büyüklüğü görsel olarak çarpıcıdır. Bununla birlikte dezavantaj, banyo suyunda çözünmenin daha yavaş olmasıdır. Küvete tırmanmak ve yanlışlıkla kaba tahıl tuzlarının çözünmemiş parçalarına oturmak biraz rahatsız olabilir.

Banyo tuzları
BBTB’nin zanaatkârları tarafından temin edilebilen lüks ve terapötik banyo tuzları, yukarıdaki tane boyutlarından sadece birini içerebilir veya birkaç büyüklükte bir kombinasyon olabilir. Her tane büyüklüğü farklı bir doku sunar ve zanaatkara geniş bir yelpazede görsel olarak çekici banyo tuzu ürünlerinin yapımında yaratıcılık sağlar. Kaba tuzlar çoğu zaman görsel olarak en çekici olarak kabul edilir, ancak banyoda çözünmesi en yavaş olanlardır.

Banyo Tuzu Uçları:
Yukarıda belirtildiği gibi, kaba tanecik boyutları en güzel ve en görsel olarak ilginç olabilir, ancak küvette çözülmek için en uzun süreyi alırlar. Banyo tuzlarını banyoya girmeden önce eriyebilmeleri için ılık / sıcak akan suya dökünüz. Dezavantajı, tuzlarla birleştirilen herhangi bir aromatiğin, küvete girdiğiniz zamana kadar dağılmasıdır. Alternatif olarak girmeden önce küvete tuz dökmeniz yeterlidir, ancak oturduğunuzda dikkatli olun. Belirli bir tuz kuvvetli bir şekilde tatbik edilmediği sürece, banyo başına yaklaşık 1 / 2c – 1c tuz kullanın.

Tüketicilerin çoğu hoş kokulu bir banyoya sahip olmayı arzu eder, bu nedenle banyo tuzlarının çoğu ya doğal esansiyel yağlar ve / veya sentetik koku yağları ile parlatılır. Parfüm yağları olarak da adlandırılan ve genellikle bir bileşen etiketinde “koku” olarak listelenen koku yağları doğal değildir ve esans yağları ile aynı değildir. Koku yağları ve parfüm yağları sentetik kimyasallar içerir ve uçucu yağların terapötik faydalarını sağlamaz.

exfoliants
Tuz, kullanılan cildi yeniden mineralize eden doğal bir eksfoliyandır. Bununla birlikte, tuz, sık veya kabaca kullanılırsa, cilde zarar verebilir ve tahrişe veya küçücük kesintilere neden olabilir. Yüzün ihale cildine tuz içeren eksfolyantlar kullanmayın. Tuz içeren ürünlerle peeling yaparken, nazik ve dairesel bir hareketle fırçalayın. Cildinizin yeni bir eksfolyanın kullanımına zaman içinde nasıl tepki verdiğini anlayana kadar, ürün uygulamanızı haftada bir kez sınırlayın.

Vücut sarımı
Vücut sargı ürünleri tipik olarak tuzları içerir. Tuzlar cildi yeniden mineralleştirmeye yardımcı olur, dolaşımın desteklenmesine yardımcı olur, kas ve eklem ağrılarını hafifletir ve vücudu detoksifiye etmeye yardımcı olur.

Vücut sargı ürünleri için alışveriş yaparken, içerik listesine bakın ve kullanılan tuz türüne dikkat edin.

Sodyum klorür , daha çok tuz olarak adlandırılan mineralin bilimsel adıdır . Ancak, işlenmemiş tuzlar tipik olarak bir dizi diğer doğal mineralleri içerir. Ölü Deniz Tuzu, örneğin, diğer tuzların çoğundan daha düşük sodyum klorür konsantrasyonuna sahiptir ve Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum ve Bromid minerallerinin daha yüksek bir konsantrasyonuna sahiptir. Bolivya Pembe Tuz da Kalsiyum, Potasyum ve Magnezyum içerir, ama aynı zamanda Demir ve diğer gerekli ve eser mineraller bir dizi içerir. Diğer minerallerin yüksek konsantrasyonu vücudu yeniden mineralleştirmeye yardımcı olur.