Tuzu Kullanmanın 34 Yolları

Tuzu Kullanmanın 34 Yolları

10 Aralık 2018 Yazar admin 0

Aşağıdaki liste, her zaman zengin bir bilgi kaynağı olan okuyuculara önerilerin bir karışımıdır.

Gıda muhafazası: Tuz, yabani hayvanlarda yakalanan et, balık ve avı korumak için ızgara dışı bir yöntem olarak kullanılabilir.

İlave kullanım: Konserve ve işlenmiş yiyecekler biter bitmez sofra tuzu, diyet sodyumunun nominal miktarını sunabilir.

Tat artırma: Bu gıda muhafazası ile aynı.

Diş hijyeni: Dişleri fırçalamak için bir tuz macunu kullanılabilir.

Pas kaldırmak: 6 yemek kaşığı tuz ve 2 yemek kaşığı limon suyu kullanarak bir macun yapın . Paslanmış bölgeye macunu kuru bir bez ve sürtünerek kullanın. Tamamen durulayın ve kurulayın.

Kahve aromasını yükseltin: Kahve makinesinin sepetindeki kahveye bir tutam tuz ekleyin. Bu, kahvenin lezzetini, asit tadından birkaçını ortadan kaldırmaya yardımcı olarak geliştirebilir.

Dökme demir tencere ve tencere temizliği: Eğer dökme demir tencereniz var gunked ise, biraz su ile birlikte tuz bir macun oluşturun ve sonra temizce fırçalayın. Prosedürü hızlandırmak için, tencerede az miktarda su kaynatın, biraz tuz ekleyin ve yanmış yiyecekleri parçalamak için uzun saplı bir fırça kullanın.

Balık kokularını yok et: Elinde balık kokusunu gidermek tuz ile çok kolaydır. Sadece tuzla ve limon kullanarak elleri ovmak, daha sonra su ile durulayın.

Kesme tahtası kokularını kesin: Tahta kesme tahtanızdan kesilen kokuları gidermek için, doğrudan tahtaya bol miktarda Tuz dökün. Nemli bir bez kullanarak hafifçe ovalayın. Sıcak suyla yıkayınız.

Boğaz ağrılarını hafifletir : Hafif boğaz ağrısının rahatlamasını hafifletmek için, gün boyunca 1/4 çay kaşığı tuzun yanı sıra 1/2 su bardağı ılık su karışımı kullanarak gargara yapın. Sıvı bir pastil almak gibi.

Tortillalarınızı tedavi edin: Bir tuzlu su banyosu hazırlamak için, büyük havzada 6 litre (1-1 / 2 galon) ılık su dökün. 1/4 bardak Tuz ve ayrıca 1/4 bardak kabartma tozu karıştırın. Yaklaşık on beş dakika boyunca ayakları daldırın.

Kaynar su: Su ile birlikte gelen tuz, suyun daha yüksek bir sıcaklıkta kaynatılmasını sağlayarak, pişirme süresini kısaltır (suyun daha hızlı kaynamasını sağlamaz).

Yumurta tazeliğini test etme: Yumurtayı, iki çay kaşığı tuzun içerildiği su bardağı içine koyun. Taze yumurta batmaz; eğer bu yumurta yüzerse, fırlat at.

Yağlı tavaları temizleyin: Küçük bir miktar tuzu kağıt havlular ile temizlerseniz en güçlü demir tava kesinlikle zahmetsizce yıkar.

Lekeli bardakların temizlenmesi: Tuzla birlikte sürtünme kesinlikle bardaktan inatçı kahve veya çay lekelerini alacaktır.

Fırının alt kısmını saklayın: Eğer pasta ya da güveç fırına dökülüp kızarsa, dökülen maddeye bir avuç tuz koyun. Kokmaz ve fırında pişirilen pisliği soğuduğunda temizlemeyi hızlandıran bir kabuk meydana gelir temizlemesi kolaylaşır..

Barbekü’den ateş yakmak: Alevleri azaltmak ve kömürleri soğutmadan (su gibi) dumanı sakinleştirmek için barbekü ızgaralarında damlayan yiyeceklerden alevler üzerinde biraz tuz atın.

Pinfeathers’ın çıkarılması: Pinfeathers’ı tavuktan kolayca uzaklaştırmak için önce tavuk derisini tuzuyla birlikte ovalayın.

Kalıbın önlenmesi: Peynire küf oluşmasını önlemek için, soğutma işleminden hemen önce tuzlu su ile nemlendirilmiş bir bezle sarın.

Sütü taze tutmak: Süte bir tutam tuz atın ve sütü daha uzun süre taze tutabilirsiniz.

Balıkların Ölçeklendirilmesi: Balıkları kireç çözmeden hemen önce tuzlu suda ıslatın; Ölçekler çok daha kolay çıkacak.

Yapışmaz krepler: Gözleme kalıbınızdaki tuzu ve kapaklarınız yapışmaz.

Kesilen çiçeklerin taze tutulması: Çiçek vazosunda bulunan suyla birlikte eklenen tuz, çiçeklerin daha uzun süre taze kalmasına neden olabilir.

Yabani otların serbest kalmasını sağlama: Yabani otlar veya hatta istenmeyen çimenler veranda tuğlaları veya hatta bloklar arasında ortaya çıkarsa, tuğlaların yanı sıra bloklar arasında çok dikkatli bir şekilde yayılır, daha sonra su ile birlikte serpilir veya yağmurun ıslanmasını bekler.

Zehirli sarmaşık öldürme: Bir galon sabunlu su ile üç kilo tuz birleştirin ve bir püskürtücü kullanarak yaprakları yanı sıra kaynak uygulanır.

Koku giderici ayakkabılar: Kanvas ayakkabılarda sadece biraz tuz serpmek bazen kokuları gidererek nemi alır.

Arı sokmalarının giderilmesi : Eğer sokulursa, yeri anında ıslatın ve acıyı hafifletmek için tuzla birlikte kaplayın.

Deter karıncaları: Kapılarda tuz serpin, pencere eşikleri yanı sıra evinizde karınca geçen yerlere serpin çünki karıncalar tuz üzerinde yürümeyi sevmezler.

Dişleri temizleyin: Bir parça ince tuzu iki parça kabartma tozu için kullanın – diş fırçanızı karıştırın ve her zaman olduğu gibi fırçalayın.

Kar ve buzun eritilmesi : Karda tuz ya da erimek için buz yayılır.

Kurumun uzaklaştırılması: Şöminenin içinde alevler üzerinde bazen bir miktar tuz atmak; Baca boyunca kurumun gevşemesine yardımcı olabilir ve tuz parlak sarı bir alev oluşturur.

Sabun yapımı için: Tuz bazı sabun tariflerinde bir elementtir. Sabunu sertleştiren kimyasal reaksiyonu teşvik eder.

Nazal Durulama: 1/4 fincan tuzu ve 1/4 bardak kabartma tozu karıştırın ve hava geçirmeyen bir kapta saklayın, 1/4 çay kaşığı kullanın. her durulama için. Parçalardaki soğuk virüsü durdurmaya yardımcı olur, mevsimsel alerjileri sıralayabilir ve sinüs basıncını azaltabilir. Birçok insan bu işlev için bir neti potu kullanır.

Çöp kokusunu bertaraf edin: Çöp atıklarından kaynaklanan kokuların giderilmesine yardımcı olmak için, 1/2 bardak Tuz’u doğrudan çöp kutusuna atın.