Tuzun Cilt ve Güzellikteki Faydaları

Tuzun Cilt ve Güzellikteki Faydaları

6 Aralık 2018 Yazar admin 0

Tuzun hipertansiyon, yüksek tansiyon ve kalp hastalığına neden olduğu düşünülmüştür. Ancak, bu yazıda tuzun cildin ve güzelliğin yararları konusuna değineceğiz. Bu iddialar tüm hikayeyi anlatmaz ve rafine, ağır işlenmiş tuz ve rafine edilmemiş, minimum işlenmiş tuz arasında önemli farklılıklar olduğunu belirteceğiz.

Gerçek, rafine edilmemiş, yüksek mineralli tuzlar binlerce yıldır gıda lezzetini arttırmak için kullanılmıştır. Sadece bu değil, tuz, optimal sağlık için sağlıklı bir diyetin çok önemli bir parçasıdır.

Neden Tuza İhtiyacımız Var?
Deniz tuzu, Himalaya tuzu ve kaliteli kaya tuzu, magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum gibi değerli mineraller içerir. Bu mineraller, cildi sağlıklı bir şekilde hücresel düzeyde tutmanın önemli bir rol oynar.

Hepimiz vücudumuzun çoğunlukla sudan oluştuğunu duyduk. Dahası, bedenlerimizin biyolojisine ayrıntılı olarak baktığımızda, içimizdeki suyun okyanus suyuyla aynı mineraller ve besin dengesine sahip olduğunu keşfediyoruz. Okyanusta yüzmenin neden zamanının bedenini ve cildini iyileştirmek ve güzelleştirmek için bu kadar harika bir iş çıkardığını hiç merak ettinizmi!

Kötü Tür ve İyi Tür

İyi Tür: Rafine Edilmemiş Tuz
Rafine edilmemiş tuz iki ana formda, bozulmamış tuz madenlerinden gelen kaya tuzu ve okyanus deniz tuzu ile gelir. Bu çeşitlerin ikisi de, 60’dan fazla eser mineral bakımından zengindir. % 85 sodyum klorür ve% 15 esansiyel iz minerallerdir.

Rafine Tuz: Kötü Tür
Rafine tuz% 97.5 sodyum klorür ve % 2.5 kimyasal katkı maddelerinden oluştuğu noktaya kadar işlenir. Rafine edilmiş tuzla ilgili başlıca sorunlar – zehirli kontaminasyonun yanı sıra – bir mineralde yoğunlaşmış olmasıdır.

Her mineralin optimal bir orana veya dengeye ihtiyaç duyması nedeniyle konsantre mineraller almak genellikle iyi bir fikir değildir. Vücuttaki mineral dengesi hiç bitmezse, kuruluk, donukluk ve lekeler gibi cilt sorunlarıyla karşılaşabiliriz.

Tuzun Cilt ve Güzellik Faydaları

Su Tutulmasını Azaltın
Belirtildiği gibi, kaliteli tuz 60’dan fazla eser mineral içerir. Kalite tuzundaki birçok biyo yararlı mineral arasında magnezyum bulunur. Magnezyumun vücutta birçok yararlı rolü vardır; Bunlardan sadece biri sıvı dengesini düzenliyor – yüksek bir mineral tuzu tüketen su tutmayı azaltabilir.

Uygun olmayan sıvı perspektifi ve su tutulması, yüzdeki fiziksel şişkinliğe yol açabilir. Uygun sıvı dengesi elde etmek ve su tutmayı en aza indirmek, yağsız bir yüz yapısını desteklemenin bir yoludur.

Topikal Temizleyici
Kaliteli deniz tuzu ve ısıtılmamış kaya tuzu doğal antiseptik özelliklere sahiptir. Patojenleri öldürür, cildi detoksifiye eder ve kiri emer. Topikal olarak kullanılan tuz, cildin mikrobiyomunu şiddetlendirmeden gözeneklerinizi derinden arındırır ve temizler.

Pul pul dökülme
Eksfoliasyon, tuzun başka bir güzellik yararıdır. Tuzlar, cildi yumuşatmak ve ölü deri hücrelerini temizlemek için mükemmeldir, toksik olmayan bir peeling işlemi yapar. Ancak, epidermisin zarar görmemesi için deniz tuzunun çok ince bir yapıya sahip olduğundan emin olun.

Nemlendirilmiş Cilt
Rafine edilmemiş tuzlardaki organik minerallerin bolluğu, cildin görünümünü iyileştirmek, koruyucu bariyeri güçlendirmek ve cildi nem ve nemlendirmeye yardımcı olmak için mükemmeldir. Rafine edilmiş tüm tuzu temizledikten ve yüksek mineralli tuzu tükettikten sonra, cildinizin kırışıklık ve kurumaya daha az eğilimli olduğunu fark edeceksiniz. Okyanusta yüzdükten sonra belki de aynı sonuçları fark ettiniz.

Stres azaltma
Deniz tuzu magnezyum açısından zengin olup, parasempatik (dinlenme ve sindirim) uyarılabilir sistemi harekete geçiren “gevşeme minerali”. Bu rahatlama hissini arttırır ve derin uykuyu destekler.

Sindirimi artırır
Cildimizin üç tabakası, esas olarak, keratin proteinlerinden elde edilen keratinositler olarak adlandırılan hücrelerden oluşur. Vücudumuz proteinleri düzgün bir şekilde parçalayamazsa, güçlü, genç bir cildin temel yapıtaşlarından yoksun kalırız. İlginçtir, diyetinizde yeterince gerçek tuz almamak, zayıf protein sindirimine yol açabilir. Yeterli mide asidi (HCL) üretebilmek için klor içeren bir tuza ihtiyacımız var. Klorür, mide asidinin önemli bir yapı taşıdır.

Sağlıklı cilt, besleyici zengindir kanı, verimli bir sindirim sistemi ile elde edilen bir hedefe bağlıdır. Bağırsak sağlığı ve cilt sağlığı arasında çok yakın bir ilişki vardır. Sindirim sistemimiz düzgün çalışmıyorsa, cildi beslemek, canlandırmak ve iyileştirmek için ihtiyacımız olan gerekli besin maddelerini çıkaramayız.

Sağlıklı Ciltler
Sağlıklı cilt, tuz güzelliği faydalarının sonudur. Genel sağlıklı cilt, güçlü bir sindirim sistemi, sağlıklı bağışıklık sistemi, dengeli mikrobiyom, güçlü organlar, uygun detoksifikasyon, hidrasyon ve doğru besinler üzerine kurulmuştur. Temel amaç, tüm organlarınızın, bezlerin ve fizyolojik işlevlerin doğru şekilde çalıştığından emin olmaktır. Bu, cildimizin hem temizlenmiş hem de beslenmesini sağlar.

Tek yollu tuz, bir “besin artırıcı” olarak hareket ederek yardımcı olur. Mide asidinin gücünü artırarak, sağlıklı ciltlerden sorumlu olan kilit vitamin ve minerallerin asimilasyonunu ve emilimini arttırır.

Listelenen tuzun tüm güzellik faydaları ile mineral dengesini azaltan ve genellikle zehirli olan, saf, saf olmayan tuzu atmayı öneriyoruz. Bunun yerine, kilerinizi kaya tuzu gibi yüksek kaliteli, mineral tuzlarla doldurun.

Yiyecek ve içeceklerinizi bu kaliteli mineral tuzlarla birleştirmek ve zenginleştirmek, hidrasyonu artırabilir ve cildin koruyucu bariyerini güçlendirebilir. Ayrıca, uzun ömürlülüğü teşvik edecek olan vücuttaki hücresel iletişimi geliştirmeye de yardımcı olurlar.

Tuzun cildin ve güzellik faydalarının farkında mısınız?